قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه
_

قفسه بندی مغازه

_

 

 

شماره تماس

شماره تماس

قفسه بندی مغازه، ویترینی برای فروش

یکی از مهم ترین بخش های هر فروشگاه نظم و سازماندهی اجزای آن است. قفسه ها یکی از تجهیزات فروشگاهی هستند که شما را برای خرید محصولات مورد نظرتان ترغیب می کنند بنابراین باید به خوبی دیده شوند.

قفسه بندی مغازه علاوه بر ایجاد انسجام و ترتیبی که به وجود می آورد، مشتریان را تحت تاثیر نمایش اجناس گوناگون قرار می دهد. هنگامی که برای راه اندازی یک کسب و کار تصمیم گیری می کنید باید بدانید که اولین اصل تاثیری است که روی دیگران می گذارید.

اولین گام این است که اطمینان حاصل کنید کالای شما توسط مشتریان دیده شده و تمام محصولات به یک نسبت در معرض رویت قرار دارد. هنگامی که توانستید توجه مشتری را به کالاهایتان جلب کنید در مرحله بعد باید از واکنش مشتریان باخبر شوید.

آیا مشتری می داند که آن محصول به چه دلیل آنجاست و چه کارایی برای او دارد. این مرحله در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد و در همین مدت کوتاه باید ارتباط بین کالا و مشتری را برقرار کنید و اگر در این کار موفق نباشید مشتری بی تردید بدون هیچ گونه فکری از کنار کالایتان عبور می کند.

اگر در این مرحله از کارتان شکست بخورید یعنی کالاهایتان روی قفسه های فروشگاه می ماند. اما اگر موفق شدید در این دو مرحله مشتری را به ایستادن در مقابل قفسه های کالا ترغیب کنید حالا مشتری در مرحله بالا و پایین کردن اولویت های تصمیم گیری برای خرید قرار می گیرد.

اینکه پیام شما برای مشتری تا چه اندازه واضح و متقاعد کننده است مشخص می کند که مشتری تا چه میزان برای خرید کالا نزدیک می شود.

از اینجا به بعد ماموریت تان را برای برقراری ارتباط با مشتری در مورد اینکه این دقیقا همان کالایی است که نیاز دارد شروع می کنید. در این مرحله مشتری برای خرید یا عدم خرید کالا از قفسه تصمیم قطعی می گیرد. قفسه بندی مغازه در واقع ویترینی برای به نمایش گذاشتن همه کالاهایی است که در مغازه موجود است.

قفسه بندی مغازه را چطور انجام دهیم؟

انواع قفسه های فروشگاهی

ساخت قفسه بندی مغازه

طراحی قفسه بندی مغازه

 

شماره تماس

شماره تماس


قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه

بیشتر بخوانیم : قفسه فروشگاهی

قفسه بندی مغازه را چطور انجام دهیم؟

برای اینکه قفسه بندی اصولی داشته باشید باید طراحی هایی را در نظر بگیرید و برای چیدمان اجناس در قفسه ها طرح ریزی کنید. همانطور که می دانید برخی کالاها نیازهای اساسی خانواده هستند و همه افراد با ورود به مغازه اول از همه به سمت آن می روند. اینها کالاهایی مانند برنج، لبنیات، مواد پروتئینی و… هستند.

تلاش شما برای فروش هر چه بیشتر این سبک از کالاها انرژی کمتری می برد.در مرحله دوم خوراکی ها قرار دارند که بیشترین مصرف روزانه را دارد پس بهتر است در قفسه بندی مغازه مناسب ترین و بهترین زاویه دید را برای آنها در نظر بگیرید.

در مرحله سوم کالاهای غیر ضروری که افراد کمتر به سراغ آنها می روند. در این حالت شما باید با اتیکت های مناسب مشتری را به سمت آن محصول جذب کنید تا میزان نیازش به آن کالای خاص را بررسی کند.

هر چه قفسه بندی مغازه شیک تر و جذابتر باشد به شما در رسیدن هدفتان برای فروش بیشتر کمک می کند. این را به خاطر داشته باشید که قفسه بندی مغازه یک کار ساده و پیش پا افتاده نیست بلکه بدنه یک فروشگاه بیشترین عاملی است که برای خرید روی مشتری تاثیر می گذارد.

بنابراین حتما پیش از سفارش قفسه ها و در مرحله بعد برای چیدمان مغازه فکر شده عمل کنید.هنگامی که کار قفسه بندی مغازه را به افراد متخصص این کار می سپارید قفسه بندی با طراحی دقیق و متناسب با فضایی که در اختیار دارید انجام می شود تا محصولات به بهترین نحو در معرض دید قرار بگیرند.

شاید در نگاه اول طراحی دکوراسیون مغازه در کنار قفسه بندی هزینه سنگین و بی موردی به نظر بیاید اما در بلند مدت تاثیر آن را در افزایش روز افزون فروش مشاهده خواهید کرد.

گاهی صاحبان فروشگاه ها و مغازه ها بیشترین تمرکز خود را روی تهیه تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای کسب و کارشان می گذارند اما در مرحله آخر روی قفسه بندی مغازه به اندازه کافی تمرکز نمی کنند.

توجه داشته باشید که قفسه ها اولین اجزای مغازه هستند که مشتریان با ورود به داخل مغازه به آن توجه می کنند و دنبال اجناس مورد نظرشان در میان طبقات می گردند.

در صورتی که در چینش کالاها دقت کافی را به کار نبرده باشید یا با ایجاد آشفتگی و بی نظمی ظاهر قفسه ها را خراب کنید مشتری دچار سردرگمی می شود.

یکی از مهمترین عوامل در مورد قفسه بندی این است که از کم ترین فضا بیشترین استفاده را برای به نمایش گذاشتن اجناس به کار ببرید. قفسه ها در جنس ها و انواع مختلفی عرضه می شود بنابراین پیش از طراحی آنها باید وزن کالاها و فضای فروشگاه را در نظر بگیرید.

 

قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه

بیشتر بخوانیم : دکوراسیون مغازه

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

انواع قفسه های فروشگاهی

از پر مصرف ترین انواع قفسه ها می توان به: قفسه پیچ و مهره ای، قفسه های ام دی اف، قفسه فلزی مشبک و… اشاره کرد. پر کاربردترین انواع قفسه ها، قفسه ایستاده است این قفسه ها در عین سادگی کارایی بالایی دارند.

قفسه های ایستاده هم در نوع خود انواعی دارند که شامل قفسه ایستاده یک طرفه ، قفسه خود ایستا، استندهای تبلیغاتی و… اشاره کرد.

معمولا قفسه های ام دی اف و فلزی به دلیل استحکام و ماندگاری بالایی که دارند بیشتر مورد استقبال قرار دارد.اما از طرف دیگر پر کاربردترین انواع قفسه های ایستاده یک طرفه، استندهای جذاب تبلیغاتی هستند.

خیلی از فروشگاههای بزرگ قفسه های اصلی خود را تبدیل به محلی برای تبلیغات برند خاصی می کنند که در نوع خود تاثیر زیادی در افزایش فروش دارد.

این سبک از قفسه ها به دلیل اینکه هم در داخل مغازه و هم در فضای بیرونی می توان از آن استفاده کرد بازار پر رونق تری دارد. قفسه های ایستاده دو طرفه هم برای عرضه محصولات در فضای داخلی فروشگاه در نظر گرفته شده است.

در این سبک با طراحی راهروهای مجازی می توان حداکثر استفاده را از فضای داخلی فروشگاه کرد و کالاهای بیشتری را در معرض نمایش قرار داد.

برای طراحی و سفارش قفسه ها پیش از هر چیز ظرفیت محصولات مغازه و ابعاد فضای مغازه را در نظر بگیرید و در مرحله بعد با کمک مشاور فروش شرکت مناسب ترین تجهیزات فروشگاهی را سفارش دهید.

 

شماره تماس

شماره تماس


قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه

بیشتر بخوانیم : میز چک اوت

ساخت قفسه بندی مغازه

در ساخت قفسه بندی مغازه باید نکات هرچند ریز ولی مهمی شامل سایز پنل های مورد نظر و چگونگی چینش قفسه ها را در نظر گرفت. با در نظر گرفتن این نکات، می توان فرآیند ساخت قفسه بندی مغازه را شروع کرد. برای این کار، نکاتی متعددی را باید با دقت در نظر گرفت که به صورت خلاصه در زیر آمده اند:

• قفسه بندی مغازه باید از اجناسی ساخته شود که دارای دوام بالا نسبت به رطوبت و حریق باشد.

• قفسه بندی مغازه مناسب باید زیبا و متناسب با اجناس موجود در فروشگاه ساخته شود.

• ابعاد قسمت های مختلف قفسه ها باید متناسب با اجناس به کار برده شده در مغازه باشد.

• پارتیشن های مختلف قفسه ها باید توانایی تحمل وزن اجسام مغازه را داشته باشند.

• هزینه ساخت قفسه بندی مغازه باید در عین زیبایی و کارایی مناسب، بهینه باشد.

طراحی قفسه بندی مغازه

اولین فاکتوری که نه تنها در طراحی قفسه بندی مغازه بلکه در هر طراحی باید در مرحله اول درنظر گرفت، مقدار بودجه موجود است. اگر این مساله در ابتدا در نظر گرفته نشود، ممکن است در مراحل بعدی با کمبود بودجه مواجه شد. مساله دیگر در طراحی قفسه بندی مغازه، انتخاب نوع قفسه بندی ها با توجه به فضای مغازه می باشد.

هر پارتیشن از قفسه در کجای مغازه قرار داده شود و همچنین از چه جنس و طرحی برای ساخت قفسه ها استفاده کرد از جمله سوالهایی هستند که باید در حین طراحی به دقت پاسخ داده شوند.

در انتها باید گفت که طراحی کلی از جمله نوع و جنس به کار برده شده در قفسه بندی مغازه باید به گونه ای باشد که مشتریان به راحتی جذب زیبایی چینش اجناس شده و همچنین مشتریان بتوانند به راحتی بیشترین اجناس دلخواهشان را نظاره کنند.

 

قفسه بندی مغازه چه تاثیراتی دارد؟

قفسه بندی مغازه علاوه بر ایجاد انسجام و ترتیبی که به وجود می آورد، مشتریان را تحت تاثیر نمایش اجناس گوناگون قرار می دهد.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

چگونه می توان قفسه بندی اصولی داشت؟

برای اینکه قفسه بندی اصولی داشته باشید باید طراحی هایی را در نظر بگیرید و برای چیدمان اجناس در قفسه ها طرح ریزی کنید.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

انواع قفسه های فروشگاهی چیست و پرکاربردترین آنها کدام است؟

از پر مصرف ترین انواع قفسه ها می توان به: قفسه پیچ و مهره ای، قفسه های ام دی اف، قفسه فلزی مشبک و… اشاره کرد. پر کاربردترین انواع قفسه ها، قفسه ایستاده است این قفسه ها در عین سادگی کارایی بالایی دارند.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

میز چک اوت

میز چک اوت

یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!