قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی
_

قفسه فروشگاهی

_


 

شماره تماس

شماره تماس

استفاده بهینه از فضای کسب و کار با قفسه فروشگاهی

یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده فروشگاه که نقش مهمی در دسته بندی کالاها و نظم و زیبایی آن دارد قفسه ها هستند. به عبارتی قفسه فروشگاهی بدنه اصلی فروشگاه را می سازد و باعث می شود نظر مشتریان بیشتر به هر کدام از اقلام جلب شود. برای اینکه یک کسب و کار بتواند از ظرفیت های خود به طور بهینه استفاده کند باید از این ابزار نظم دهنده استفاده شود.قفسه ها یکی از ضروری ترین بخش های یک فروشگاه معتبر است و امروزه با وجود تنوع گسترده کالا و تعداد زیاد اقلام لزوم نظم و چینش مناسب بیشتر می شود.

یکی از ویژگی های یک فروشگاه کامل و بدون عیب این است که بتواند تمام محصولات را به یک اندازه در معرض دید مشتریان قرار دهد. این قفسه ها با توجه به نوع فروشگاه، بزرگی و کوچکی آن و شکل و فرم قرارگیری قفسه ها در فضای مورد نظر متفاوت خواهد بود.قفسه فروشگاهی علاوه بر کارایی که در ایجاد نظم کاربردی محیط دارد باید ظاهر شکیل و مناسبی داشته باشد و رنگ بندی آن مطابق دکوراسیون فروشگاه انتخاب شود و با توجه به ابعاد و فضای فروشگاه قفسه ها در مناسب ترین محل قرار گیرند و فضای اضافی اشغال نکنند.علاوه بر این مهم ترین موضوع در انتخاب قفسه ها هماهنگی اندازه و فواصل طبقه ها با نوع اجناسی است که قرار است در آن قرار گیرد.

ضرورت استفاده از قفسه فروشگاهی

جلوه ظاهری فروشگاه با چینش مناسب قفسه ها

جدیدترین قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی قیمت

 

شماره تماس

شماره تماس


قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

 

بیشتر بخوانیم : یخچال ویترینی

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

 

شماره تماس

شماره تماس

ضرورت استفاده از قفسه فروشگاهی

فروشگاه ها برای آن که سرویس دهی مناسبی به مشتریان داشته باشند و برای تسریع در امر خدمات دهی باید روزانه نیازهای متعددی را با محصولاتی که ارائه می دهند پاسخگو باشند.

برای تهیه محصولات در رده های مختلف باید این اقلام با سرعت بالا قابلیت دسترسی داشته باشند. نظم دهی به این محصولات باعث می شود دسته های متفاوت کالا در بخش های مختص به خود قرار گیرد و مشتریان با توجه به نیاز خود به قفسه های مشخص مراجعه کنند.

علاوه بر این در انبارها غرفه بندی هایی ایجاد می شود تا تامین کالاها در زنجیره فروش در کم ترین زمان ممکن انجام شود و این نیازمند نظمی هدفمند و مداوم است.

با قرار گرفتن کالا به اندازه مورد نیاز در دپوی انبار از کمبود کالا برای انتقال به بخش اصلی فروشگاه جلوگیری می شود.این نظم فروشگاهی به غیر از طبقه بندی و بخش بندی و کد گذاری های مرسوم در گروه های مختلف محصولات امکانپذیر نخواهد بود.

در فروشگاه های بزرگ که تعداد اقلام محصولات بسیار زیاد است علاوه بر فضای داخلی فروشگاه، انبار هم باید ترتیب و طبقه بندی خاص خود را داشته باشد و گروههای محصولات به طور مجزا قرار گیرند.

در ضمن ممکن است بعضی از انواع محصولات از لحاظ بو و مزه روی هم اثراتی داشته باشند و باید در بخش های مجزا قرار گیرند.غرفه چینی و طراحی قفسه فروشگاهی بر اساس سیاست های خاص و طراحی از پیش تعیین شده انجام می شود و علاوه بر دسترسی سریع و آسان، در ظاهر کلی فروشگاه بسیار اهمیت دارد.

در هنگام خرید این قفسه ها به صاحبان مشاغل پیشنهاداتی برای طراحی بهینه در جهت بالا بردن کیفیت بصری و همچنین افزایش فروش ارائه می شود.

نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه آرلو :

هایپرمارکت مارلیک
هایپرمارکت کبیر
سوپرمارکت اسکان
قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

 

بیشتر بخوانیم : دکوراسیون مغازه

جلوه ظاهری فروشگاه با چینش مناسب قفسه ها

نحوه نمایش محصولات به طور مستقیم با نوع چینش قفسه ها در ارتباط است. یکی از مهم ترین آیتم هایی که بر تصمیم گیری مشتری در خرید تاثیر گذار است ظاهر شیک و منظم اجناس و در دسترس بودن آنهاست.قفسه های زیبا و منحصر بفرد با رنگ و فرم شکیل که دارای فضای باز مناسب بین ردیف ها هستند، بیشترین دید را برای مشتری ایجاد می کنند. در چینش قفسه فروشگاهی باید این مسئله مد نظر قرار گیرد که نوع طراحی قفسه و نحوه اتصال و جنس آنها در زیبایی و جذابیت کالاها و نمای کلی فروشگاه بسیار تاثیر گذار است.قفسه ها به نوعی قلب یک کسب و کار و یا انبار یک تولیدی است.

قفسه ها علاوه بر اهمیتی که در دسته بندی محصولات دارند باعث سهولت کار، افزایش سرعت فرآیند تولید، بهبود نگهداری مواد اولیه و مواد مصرفی و سهولت در انتقال محصولات و پیشگیری از ضایعات و هدر رفت می شود.همانطور که میدانیم در فرآیند تولید، سیستم انبارداری و نحوه نگهداری و چیدمان محصول در فضای مناسب ضرورت زیادی دارد. تولید کنندگان و بازرگانان و تمام فروشگاه داران به اهمیت قفسه فروشگاهی در زنجیره تولید در راستای سرویس دهی به مشتریان به خوبی واقف هستند. چیدمان قفسه ها در انبار باید به گونه ای باشد که حداکثر استفاده از فضای در دسترس را داشته باشد و در ضمن دسترسی به اقلام با سهولت کامل انجام شود.

با توجه به اهمیتی که قفسه بندی در فروشگاه های بزرگ و انبارها دارد و موجب شکل گیری نظم و بهره وری بیشتر  می شود، کاربرد آن روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. فروشگاه داران، صاحبان کارخانه ها و انبارداران با روی آوردن به سبک مدرنی از قفسه فروشگاهی تلاش می کنند محصولات مورد نظر خود را در شیک ترین قالب و دسته بندی به جامعه هدف ارائه دهند. در این فرآیند مدیریت و نظم انبارها به بهترین شکل ممکن انجام می شود تا جایی که امروزه تصور فروشگاهها بدون این قفسه های با رنگ و لعاب و جذاب واقعا غیر ممکن است.

از پرکاربردترین انواع قفسه فروشگاهی می توان به قفسه بندی پیچ و مهره ای اشاره کرد که بهترین و راحت ترین ابزارها هستند. در این مدل در سبک مدرن قفسه های فروشگاهی، قفسه بندی با به کارگیری نبشی های پانچ شده، کفه و پیچ و مهره انجام می شود و تحول بزرگی در انبارداری ایجاد کرده است.

مزیت اصلی قفسه های پیچ و مهره ای این است که به سرعت نصب و راه اندازی می شود و در ضمن برای انواع کالاها و اقلام سبک و سنگین کارایی دارد. قفسه فروشگاهی در انواع بسیار متنوعی از جمله قفسه های سوپری، قفسه انباری، قفسه فلزی، قفسه بندی راک نیمه سنگین، قفسه بندی مونوشلف، قفسه بندی پیچ و مهره ای و... تولید می شود. برای سفارش این قفسه ها با توجه به نوع و سبک کسب و کارتان باید با کارشناس مشورت کرده و در مورد نوع قفسه بندی و طراحی فضا تصمیم گیری کنید.

 

شماره تماس

شماره تماس


قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

بیشتر بخوانیم : قفسه بندی مغازه

جدیدترین قفسه فروشگاهی

فروشگاه ها امروزه در صدد این هستند که بتوانند با روش های مختلف بیشترین تعداد مشتری را جذب کنند. نحوه طراحی و نصب قفسه فروشگاهی به عنوان یکی از موارد و عوامل جذب مشتری همواره مورد توجه صاحبان فروشگاه بوده است.

همچنین به دلیل رقابت شدید بین فروشگاه ها، صاحبان فروشگاه همواره خواستار استفاده از جدیدترین قفسه فروشگاهی هستند تا از دیگر رقبای خود عقب نمانند.

پیشرفت های اخیر در صنعت تولید مواد مورد نیاز برای ساخت قفسه فروشگاهی (از جمله چوب، شیشه، کناف، پلاستیک و فلز) این فرصت را برای صاحبان فروشگاه ها فراهم آورده است که بتوانند از مدرن ترین و جدیدترین قفسه فروشگاهی در دکوراسیون فروشگاه یا مغازه خود بهره ببرند.

در گذشته اغلب مغازه داران و صاحبان فروشگاه ها از قفسه های فروشگاهی ساده و مقاوم مانند قفسه های فلزی استفاده می کردند. اما امروزه، به دلیل پیشرفت در ساخت چنین محصولاتی، فروشگاه ها ترجیح می دهند که از متریال های زیبا و مدرن برای ساخت قفسه فروشگاهی استفاده کنند.

هر کدام از این قفسه های فروشگاهی دارای معایب و مزایای خود هستند که صاحبان فروشگاه ها باید با توجه به بودجه، نوع محصولات و همچنین محیط فروشگاه اقدام به انتخاب آن می کنند.

به عنوان مثال، برای فروشگاه هایی که تنوع محصولات فراوانی دارند، استفاده از قفسه فروشگاهی فلزی مقرون به صرفه تر می باشد. از طرفی دیگر، فروشگاه هایی که نیاز به دکوراسیون و قفسه بندی زیبا و مدرن دارند می توانند از جنس چوب برای قفسه بندی فروشگاه خود استفاده کنند.

امروزه همچنین جدیدترین قفسه های فروشگاهی به گونه ای طراحی می شوند که ترکیبی از جنس های مختلف در آن ها به کار برده شود. به عنوان مثال، یک قفسه فروشگاهی مدرن و جدید از ترکیبی از چوب و فلز ساخته شده است به گونه ای که ستون و اسکلت سازه قفسه فروشگاهی از جنس فلز بوده (به دلیل استحکام بالا) و همچنین شبکه های آن از چوب های مدرن همچون ام دی اف ساخته شده اند.

همچنین، از جدیدترین نوع قفسه ها می توان به قفسه های گرد (ایستا و متحرک) نیز اشاره کرد. قفسه های فروشگاهی گرد این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که بتوانند به راحتی اجناس مختلفی را دیده و انتخاب کنند.

قفسه فروشگاهی قیمت

هزینه و قیمت قفسه فروشگاهی بسته به نوع و جنس قفسه فروشگاهی و همچنین فضای فروشگاه متغیر می باشد. بدون شک هر چه یک فروشگاه بزرگتر باشد، و به تعبیر دیگری اجناس داخل فروشگاه بیشتر باشد، هزینه و قیمت قفسه فروشگاهی نیز بالاتر می رود.

از لحاظ جنس قفسه فروشگاهی، اجناس مدرن و زینتی همچون چوب و ام دی اف، قیمت بالاتری نسبت به قفسه های فلزی و پلاستیکی دارند. به علاوه، قفسه هایی که قابلیت جابجایی دارند (به کمک تایرهایی در زیر آنها) نیز دارای قیمت بالاتری نسبت به قفسه های ساکن مشابه هستند.

طبق آخرین قیمت های گرفته شده تا لحظه تالیف این مقاله، قیمت قفسه های فروشگاهی کوچک از 200 تا 300 هزار تومان شروع شده و بسته به نوع و جنس آنها گاها تا 1 الی 2 میلیون تومن متغیر می باشند.

همچنین، قیمت قفسه های بزرگتر فروشگاهی نیز از 1 الی 2 میلیون تومن شروع شده و همانند قفسه های کوچک فروشگاهی بسته نوع و کیفیت جنس آنها قیمتشان افزایش می یابد.

ضرورت استفاده از قفسه فروشگاهی چیست؟

برای تهیه محصولات در رده های مختلف باید این اقلام با سرعت بالا قابلیت دسترسی داشته باشند. نظم دهی به این محصولات باعث می شود دسته های متفاوت کالا در بخش های مختص به خود قرار گیرد و مشتریان با توجه به نیاز خود به قفسه های مشخص مراجعه کنند.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

غرفه چینی و طراحی قفسه فروشگاهی بر چه اساسی است؟

بر اساس سیاست های خاص و طراحی از پیش تعیین شده انجام می شود و علاوه بر دسترسی سریع و آسان، در ظاهر کلی فروشگاه بسیار اهمیت دارد.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

چینش مناسب قفسه ها چه تاثیری در جلوه ظاهزی فروشگاه دارد؟

نحوه نمایش محصولات به طور مستقیم با نوع چینش قفسه ها در ارتباط است. یکی از مهم ترین آیتم هایی که بر تصمیم گیری مشتری در خرید تاثیر گذار است ظاهر شیک و منظم اجناس و در دسترس بودن آنهاست.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت آرلو

میز چک اوت

میز چک اوت

یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *