Storeطراحی فروشگاه با محوریت جذب مشتریDesign2

Storeطراحی فروشگاه با محوریت جذب مشتریDesign2


دکوراسیون مغازه
_

دکوراسیون مغازه

_

برای دکوراسیون مغازه مهم ترین فاکتورها کدامند؟

امروزه طراحی دکوراسیون مغازه به اندازه خانه شاید هم بیشتر اهمیت پیدا کرده است. طراحی ویترین ها و نمای ظاهری، کف پوش ها و دیوار پوش ها و سبک دکوراسیون در موفقیت تجاری کسب و کار تاثیر زیادی پیدا کرده است. طراحی دکوراسیون مغازه بر اساس نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می دهد انتخاب می شود.

دکور مغازه باید به گونه ای انتخاب شود که برای کاربر یا مشتری به اندازه کافی جذاب باشد و با آرامش خرید کند. در ضمن دسترسی به محصولات باید برای مشتری راحت باشد و بتواند هر کالایی که نیاز دارد در کوتاه ترین زمان پیدا کند. امروزه فروشگاه داران تمایل زیادی دارند که سبک های بسیار مدرن را برای دکور انتخاب کنند. این روزها ظاهر خیلی از فروشگاه ها و مغازه ها شبیه یک گالری لوکس فروشی شده است.البته انتخاب این سبک دکور تا حد زیادی مشروط به نوع خدمات ارائه شده است و برای همه مشاغل جالب و مناسب نیست.

شماره تماس

شماره تماس

در ادامه خواهیم خواند:

مهم ترین بخش در دکوراسیون مغازه

رنگ بندی دکور مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

دکوراسیون مغازه با چوب

دکوراسیون مغازه سوپرمارکت

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

بیشتر بخوانیم : قفسه بندی مغازه

مهم ترین بخش در دکوراسیون مغازه

یکی از اصول طراحی دکوراسیون مغازه این است که در انتخاب ویترین بیشترین دقت را داشته باشید. ویترین ها اولین عواملی هستند که برای جذب مشتری وارد عمل می شوند. هر چه ویترین مغازه جذاب تر و خاص تر باشد مشتری ها بیشتر به محصولاتی که ارائه می دهید تمرکز و توجه می کنند. به طور کلی باید نحوه چیدمان و ویترین و قفسه بندی کالاها را به گونه ای انتخاب کنید که در عین جالب توجه بودن باعث شلوغی و کاهش دید نشود.در کنار این مواردی که اشاره شد یکی از اصول کاربردی دیگر در مورد چیدمان دکور مغازه و ویترین ها به عنوان یک اصل در طراحی داخلی در نظر گرفتن مسیر رفت و آمد مشتریان یا سیرکولاسیون است.

طراحی دکور باید به گونه ای انجام شود که مشتریان فضای کافی برای رفت و آمد و توقف برای بررسی و نگاه کردن کالاها را داشته باشند. در صورتی که ابعاد و متراژ مغازه به اندازه کافی بزرگ است این اصل سیرکولاسیون را به گونه ای تعبیه کنید تا مشتریان از یک سمت وارد و از سمت دیگر خارج شوند.در این حالت مشتریان به راحتی در مغازه به گشت و گذار می پردازند و در فضای مغازه می چرخند و این گونه است که دکور مغازه نقش مهمی در بهتر دیده شدن ویترین و کالاهای چیده شده ایفا می کند و فروش بالاتر می رود.

شماره تماس

شماره تماس

 

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

بیشتر بخوانیم : یخچال صنعتی

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

 

شماره تماس

شماره تماس

رنگ بندی دکور مغازه

اصل مهم و تاثیر گذار دیگر در دکوراسیون مغازه استفاده از ترکیب رنگی متناسب است. اینکه دقیقا چه رنگی باید برای چیدمان و قفسه ها انتخاب شود بستگی به شکل و ابعاد مغازه و نوع خدماتی است که ارائه می شود. قطعا هنگامی که برای رنگ بندی دکور کافی شاپ تصمیم گیری می کنید اهمیت رنگ تاثیر بی نظیری دارد چرا که افراد از هجوم شلوغی و سر و صدای شهر به آن پناه می برند و رنگها تاثیر جادویی بر روحیه افراد و آرامش آنها دارد.

اینکه در طراحی داخلی فروشگاه و مغازه دقیقا چه رنگی باید به کار برد به این مربوط است که محصولات برند شما چه ویژگی هایی دارند با چه رنگهایی تناسب بیشتری دارد و در کل همه چیز و به ویژه رنگ بندی باید در خدمت بهتر دیده شدن اجناس مغازه باشد. ترجیحا در مغازه از رنگ هایی استفاده کنید که فضا را آرام تر نشان دهد و از شلوغی بیش از حد فضا بکاهد و اجناس را بیشتر و بهتر جلوه دهد.

همانطور که پیش از این گفتیم عمده توجه را باید روی طراحی ویترین های شیک و خاص بگذارید چرا که ویترین پل ارتباطی بین محیط بیرون و داخل مغازه است و تماشای ویترین مهم ترین انگیزه ورود مشتریان می شود.دکوراسیون مغازه پس از ویترین ها به نور پردازی، قفسه بندی، کفپوش،، کاغذ دیواری و چیدمان وسایل و… بر می گردد. برای طراحی دکوراسیون باید بعد از خرید همه وسایل و تجهیزات مورد نیاز تصمیم گیری کنید.طراحی نور پردازی داخلی و ویترین ها هم تاثیر بسیار شگفتی بر زیبایی و جذابیت بصری و جلوه بیشتر کالاها دارد. بنابراین برای نور پردازی حساسیت و دقت بیشتری به خرج بدهید و ایده پردازی کنید.

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه آرلو :

هایپرمارکت مارلیک
هایپرمارکت کبیر
سوپرمارکت اسکان

بیشتر بخوانیم : یخچال ویترینی

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

در طراحی دکور برای مغازه هایی که جامعه هدف آنها خانم ها هستند باید دقت ویژه به کار ببرید. بهتر است برای تم زمینه رنگهایی انتخاب شود که مورد علاقه بانوان است. علاوه بر این دکور و چیدمان قفسه ها و رگال ها به گونه ای باشد که همه مدل ها در معرض دید قرار بگیرد. خانم ها به دکورهای شیک و متفاوت توجه خیلی بیشتری نشان می دهند بنابراین برای جذب آنها باید دکوری مدرن و به روز بچینید.

در مقابل دکور مغازه های پوشاک مردانه بهتر است چیدمانی شیک و ساده و در عین حال جذاب داشته باشد لازم است در هنگام طراحی دکوراسیون مغازه لباس مردانه تمایلات آقایان را در نظر بگیرید. برای طراحی مغازه کیف و کفش می توانید از آویز یا قفسه هایی استفاده کنید که مدل های متفاوت به راحتی دیده شود. علاوه بر این مشتریان به فضاهای کافی برای تست کردن کیف و کفش دسترسی داشته باشند.

نصب آینه در قسمت های مختلف مغازه یا فروشگاه از نکات مهمی است که موجب راحتی مشتری می شود و در ضمن مغازه را بازتر و بزرگتر نشان می دهد و باعث انعکاس نور و جلوه بیشتر اجناس خواهد شد. سعی کنید در طراحی دکوراسیون مغازه از ایده های جدید و مدرن استفاده کنید که قبلا کمتر اجرا شده است. مثلا قفسه های کمد مانندی در وسط مغازه برای قرار دادن کیف و کفش استفاده کنید. مبلمان شیک و مدرنی برای نشستن و استراحت مشتری قرار دهید که علاوه بر زیبایی راحتی را فراهم می کند که از اولین خواسته های مشتریان است.

سعی کنید برای نمایش محصولات  ویترین ها و قفسه های متفاوت و عجیب بکار ببرید. میزهایی با طراحی های خلاقانه در بخش های مختلف مغازه قرار دهید. کاربرد میزهای تمام شیشه ای هم برای قرار دادن اجناس ایده مناسبی است که کمتر دیده شده است. تا جایی که می توانید دکوراسیون مغازه را خلوت کنید و تنها با قفسه ها و انواع میزهای مدرن و خاص فضا را چیدمان کنید تا هماهنگی بصری بهتری ایجاد کند.

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

بیشتر بخوانیم : قفسه بندی مغازه

 

دکوراسیون مغازه با چوب

چوب یکی از متریال های پرکاربرد در طراحی های داخلی می باشد، همچنین کاربرد زیادی در طراحی دکوراسیون مغازه ها و فروشگاه دارد. از آنجا که دکوراسیون مغازه باید حس خوبی به مشتری بدهد، شاید هیچ متریالی مانند چوب نتواند حس طبیعت و آرامش وگرمی را به مخاطب القا کند.

اگرچه امروزه مصالحی مانند چوب با مصالح صنعتی مشابه خود جایگزین می شوند، با این حال هستند افرادی که کماکان ازچوب طبیعی در دکوراسیون مغازه خود استفاده می کنند.

در دکوراسیون مغازه به دلیل اهمیت داشتن طول عمر و مقاومت زیاد از چوب درختانی مانند گردو، راش، صنوبر، شاه بلوط و افرا استفاده می شود. همانطور که می دانید چوب از جمله مصالحی است که برای دکوراسیون قیمت بالایی دارد.

به همین منظور طراحی دکوراسیون مغازه با چوب ظاهری لوکس و مجلل به فضای مغازه یا فروشگاه می دهد. از آنجا که برای جذب بیشتر مشتری، دکوراسیون مغازه یا فروشگاه باید با دکوراسیون رقبا متفاوت باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون مغازه می تواند این تمایز و خاص بودن را به خوبی به نمایش بگذارد. معمولا از چوب در طراحی دکوراسیون مغازه ها و فروشگاه های پوشاک، لباس و لوازم خانگی استفاده می شود.

دکوراسیون مغازه سوپرمارکت

سوپرمارکت ها یا فروشگاه های مواد غذایی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین مراکز خرید هستند. به همین دلیل طراحی دکوراسیون مغازه سوپرمارکت باید به گونه ای باشد که بتواند مراجعین یا مشتریان را جذب کند. شما می توانید با رعایت یک سری قواعد و اصول طراحی و چیدمان در دکوراسیون مغازه سوپرمارکت خود پیشرفت بهتری در فروش و کسب درآمد داشته باشید. در طراحی و یا انتخاب دکوراسیون مغازه سوپرمارکت بهتر است یک دید کلی از نظر اندازه ابعاد، شکل و وسایلی که قرار است در مغازه موجود باشند داشته باشیم. در مرحله ی اول انتخاب کف و نقشه ی کف مغازه اهمیت بسیاری دارد. چون با انتخاب صحیح این بخش امکانات دیوارها و قفسه هایی که قرار داده می شوند بالا می رود. همچنین انتخاب رنگ و طرح و جنس کف بسیار مهم بوده و بهتر است از طرح های ساده و رنگهای روشن استفاده شود.

قفسه ها در دکوراسیون مغازه سوپرمارکت نقش تعیین کننده ای ایفا می کنند به طوری که قفسه های شیک و مدرن می تواند زیبایی مغازه را دو چندان کند. دقت و سلیقه در انتخاب نوع، سایز و محل قرار گرفتن قفسه ها در مغازه بسیار مهم است. جایگذاری و سایز قفسه ها در نظم رفت و آمد مشتریان نیز تعیین کننده می باشد . به عنوان مثال استفاده از قفسه های بزرگ در هزینه های مغازه داران می تواند صرفه جویی کند. این نکته نیز بسیار حیاتی می باشد که انتخاب قفسه ها به نحوی باشد که بیشتری اجناس را در خود جای دهند. چیدمان قفسه ها باید به گونه ای باشد که رفت وآمد مشتریان بین ردیف های موجود به راحتی صورت گیرد. به این منظور باید فضای حرکت مشتری محاسبه شده و همچنین با نحوه ی درست چیدمان قفسه ها می توان تعیین کرد که کدام قسمت مغازه بیشتر در معرض دید باشد. پس از انتخاب قفسه ها جایگذاری اقلام مغازه است که به میان می آید. به عنوان مثال، اجناسی مانند شیر، ماست و سایر لبنیات، که استفاده آن ها به صورت روزانه می باشد  باید نزدیکتر به ورودی مغازه سوپرمارکت باشند تا دسترسی به آن ها برای مشتریان به آسانی صورت گیرد. همچنین به طور مثال اقلام کوچکی مانند انواع شکلات، آدامس و بیسکویت ها که در لیست خرید افرد وجود ندارند و مشتریان معمولا در لحظات آخر خرید این اقلام را بر می دارند، بهتر است نزدیک به محل صندوق باشند.

مرتب و منظم چیدن اجناس و همچنین تمیز بودن آنها نیز حائز اهمیت است چرا که نظم و تمیزی جنس حس اعتماد را در خریدار ایجاد می کند. نور در دکوراسیون مغازه سوپرمارکت یا هر فروشگاه دیگری باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. صاحبان فروشگاه ها با نورپردازی مناسب و به جا، فضای شاد و مجذوب کننده ای برای مشتری ایجاد می کنند. از طرفی مشتری باید بتواند در نوری مناسب اجناس را دیده و اقلام خود را انتخاب کند.

 

مهم ترین بخش در دکوراسیون مغازه چیست؟

یکی از اصول طراحی دکوراسیون مغازه این است که در انتخاب ویترین بیشترین دقت را داشته باشید. ویترین ها اولین عواملی هستند که برای جذب مشتری وارد عمل می شوند. هر چه ویترین مغازه جذاب تر و خاص تر باشد مشتری ها بیشتر به محصولاتی که ارائه می دهید تمرکز و توجه می کنند

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

رنگ بندی دکور مغازه چه اهمیتی دارد؟

اصل مهم و تاثیر گذار دیگر در دکوراسیون مغازه استفاده از ترکیب رنگی متناسب است. اینکه دقیقا چه رنگی باید برای چیدمان و قفسه ها انتخاب شود بستگی به شکل و ابعاد مغازه و نوع خدماتی است که ارائه می شود.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

یکی از اصول کاربردی مهم در چیدمان دکور مغازه چیست؟

یکی از اصول کاربردی دیگر در مورد چیدمان دکور مغازه و ویترین ها به عنوان یک اصل در طراحی داخلی در نظر گرفتن مسیر رفت و آمد مشتریان یا سیرکولاسیون است. طراحی دکور باید به گونه ای انجام شود که مشتریان فضای کافی برای رفت و آمد و توقف برای بررسی و نگاه کردن کالاها را داشته باشند.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت آرلو

میز چک اوت

میز چک اوت

یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!