یخچال صنعتی

یخچال صنعتی


یخچال صنعتی
_

یخچال صنعتی

_

یخچال صنعتی را بهتر بشناسیم

یخچال صنعتی در واقع به دستگاهی گفته می شود که با استفاده از مکانیسم تجهیزات برودتی فضایی را از نظر دمایی تا جایی سرد نگه می دارد که مواد فاسد شدنی ماندگاری هر چه بیشتر در عین حفظ تازگی داشته باشند.

با توجه به اینکه این سبک یخچال ها بیشتر در فضای رستوران کاربرد دارد به یخچال رستورانی معروف است.

یخچال های صنعتی بر اساس نیاز بازار در انواع و ابعاد گوناگون تولید می شوند و هر کدام بسته به ظرفیتی که دارند در مکان های خاصی استفاده می شود و در صورت لزوم صاحبان مشاغل می توانند این یخچال ها را به صورت سفارشی تهیه کنند.

شماره تماس

شماره تماس

در ادامه خواهیم خواند:

انواع یخچالِ صنعتی

یخچال ایستاده صنعتی

تفاوت یخچال های صنعتی

یخچال صنعتی دست دوم

یخچال صنعتی قیمت

 

یخچال صنعتی

 

انواع یخچالِ صنعتی

  • یخچال کبابی  این نوع یخچال تک درب برای مصرف در مکانهایی که ظرفیت فروش کمی دارند مثلا 500 تا 1000 لیتر تولید دارند کاربرد دارد.
  • یخچال کبابی دو در که باز هم در رستوران ها و کبابی هایی که ظرفیت تولید و پخت کباب بالاتری دارند استفاده می شود.
  • یخچال ایستاده صنعتی تک در که معمولا برای نگهداری و حفظ تازگی سبزیجات و نوشیدنی ها، لبنیات و…. کاربرد دارد.
  • یخچال ایستاده صنعتی دو در که ظرفیت خیلی زیادی دارد اما با توجه به میزان مصرف برق بالا در مکانهایی با ظرفیت دپوی مواد در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
  • یخچال ویترینی تک در که همانطور که از نامش بر می آید به عنوان ویترینی برای رستوران انتخاب می شود و مواد غذایی در آن نگهداری می شود که فاسد شدنی هستند مانند ویترین یک مغازه میوه فروشی
  • یخچال ویترینی دو در مانند دستگاه ویترینی نوع تک در کارایی به نمایش گذاشتن محصولات را دارد با این تفاوت که ظرفیت آن حدودا دو برابر است.
  • یخچال قصابی تک در  این نوع در قصابی ها معمولا برای نگهداری گوشت به صورت روزانه و تازه استفاده می شود و طبقه بندی در آن تعبیه نشده است و معمولا قلاب هایی برای ثابت نگه داشتن گوشت به صورت آویز وجود دارد.
  • یخچال قصابی دو در از یخچال های صنعتی در هتل ها، رستوران ها، هتل ها، فست فودها، فودکرت ها و… برای سرد نگه داشتن مواد غذایی استفاده می شود. فروشگاه داران و مغازه داران با توجه به فضا و ظرفیت تولید مواد غذایی این دستگاه ها را انتخاب می کنند.
  • یخچال زیر گریل استیل نوعی دیگر از یخچال های صنعتی است که باعث سهولت دسترسی به انواع مواد غذایی مانند استیک، همبرگر، پنیر پیتزا، همبرگر، ذرت مکزیکی و… می شود. یخچال زیر گریل یکی از تجهیزات کاربردی برای نگهداری مواد غذایی در آشپزخانه های صنعتی، فست فودها و رستوران ها و هایپر مارکت ها و فروشگاه های فرآورده های پروتئینی و گوشت می باشد.
شماره تماس

شماره تماس

یخچال صنعتی

 

بیشتر بخوانیم : یخچال پرده هوا

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

 

 

شماره تماس

شماره تماس

این دستگاه یکی از تجهیزات مهم آشپزخانه های صنعتی برای استفاده بهینه از فضا و راحتی در آشپزخانه در هنگام آماده سازی غذا می باشد.  این یخچال در بخش خط گریل و برگر فست فودها کارایی خوبی دارد. این یخچال تولید شده به صورت تمام استیل بوده و برای بهبود عملکرد و جلوگیری از اتلاف انرژی با تزریق فوم عایق بندی می شود.

سطح این یخچال ها به دلیل مجاورت با گریل و گریدل و انواع دیگری از اجاق گاز به صورت سه جداره طراحی و ساخته می شود و این ویژگی باعث دوام و استحکام سطح بیرونی و رویه دستگاه می شود. وجود نوارهایی با خاصیت مگنتی در اطراف کشوها باعث جذب سریع آنها به سمت بدنه یخچال و جلوگیری از هدر رفت انرژی دستگاه می شود.

با این تکنولوژی سرمایش داخل یخچال خارج نمی شود و با بسته منافذ دستگاه از ورود هوای بیرون به داخل یخچال می شود.  این میزها سطحی 3 جداره دارد و قابلیت خاصی در نگهداری بن ماری دارد و با نمایشگر دیجیتال برای نمایش دمای داخلی مجهز شده است. همچنین با مجهز بودن به چرخ لوکس ترمز جابجایی را آسان می کند.

یخچال ایستاده صنعتی

همه انواع یخچال های صنعتی در واقع یخچال ایستاده به شمار می روند. یخچال های ایستاده صنعتی در گنجایش های متفاوتی تولید می شوند. شاسی اصلی یخچال ایستاده از پروفیل فولادی با رنگ ضد زنگ است البته امکان طراحی و ساخت آن با پروفیل استیل هم وجود دارد. پوشش بدنه این نوع یخچال از جنس ورقه استنلس استیل 304 خش دار با ضخامت یک میلی متر است که در ظاهر بدنه آن کاملا مشخص می شود.

 

یخچال صنعتی

 

بیشتر بخوانیم : قفسه بندی مغازه

 

تفاوت یخچال های صنعتی

همانطور که اشاره شد یخچال های صنعتی با توجه به کاربردشان انواع مختلفی دارند این تفاوت در ساختار باعث مکانیسم خاصی در این یخچال می شود. به عنوان نمونه در یخچال کبابی نمی توان فن تیوب بکار برد چرا که چرخش مداوم هوا باعث خراب شدن و سیاهی کباب می گردد و باید از اپراتورهایی در دو طرف این یخچال یا همان یخچال ایستاده کبابی استفاده کرد.

از نظر استراکچر همه یخچال های صنعتی شبیه هم هستند و تفاوت اصلی آنها مربوط به سیستم برودتی، اپراتور، مدل و قدرت کمپرسور دستگاه می باشد. برای خرید این یخچال ها ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. یخچال های صنعتی با توجه به نوع کسب و کار و حجم مواد مصرفی روزانه انواع مختلف با قدرت های متفاوتی دارند که نیاز صاحبان مشاغل با توجه به حجم کارشان مشخص می شود.

یکی از موارد با اهمیت این است که در نظر داشته باشید واحد فروشگاهی یا مغازه چه متراژ و ابعادی دارد و با توجه به آن یخچال مناسب با قدرت کافی را انتخاب کنید. یخچال های صنعتی برای هر نوع کسب و کار به طور اختصاصی ساخته می شوند و امکان سفارشی سازی هم دارند. توجه داشته باشید که پیش از تصمیم قطعی برای انتخاب دستگاه با کارشناس فروش یخچال های صنعتی مشورت کنید تا بهترین و اقتصادی ترین گزینه را به شما پیشنهاد کنند.

این را به خاطر داشته باشید که اگر هزینه های بالا برای خرید یخچال هایی با کیفیت و با بازدهی و کارایی عالی صرف کنید از سوی دیگر از هزینه های پی در پی برای تعمیر و سرویس دستگاه آسوده خواهید بود. علاوه بر کیفیت دستگاه به جذابیت ظاهری آن نیز توجه کنید تا مطابق با چیدمان و دکوراسیون محل کسب و کارتان باشد. در حال حاضر یخچال های مدرن بر اساس تکنولوژی های روز دنیا تولید می شوند و برای اینکه در میان رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید باید پیوسته از تجهیزات مدرن و کاربردی برای کسب و کارتان و بهبود کیفیت محصولات قابل فروش استفاده کنید.

نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه طراحی آرلو :

هایپرمارکت مارلیک
هایپرمارکت کبیر
سوپرمارکت اسکان

 

یخچال صنعتی

یخچال صنعتی دست دوم

یخچال صنعتی از اصلی ترین اقلام برای شروع کار یک فروشگاه و یا مغازه بزرگ مواد غذایی می باشد. خرید یخچال صنعتی دست دوم همواره یکی از گزینه های موجود در لیست خرید این مکان ها است. در خرید یخچال صنعتی دست دوم نکاتی از جمله کیفیت موتور، طول عمر یخچال و ظاهر آن بسیار حائز اهمیت است.

همانطور که گفته شد، یخچال صنعتی یکی از پرمصرف ترین اقلام در یک فروشگاه یا آشپزخانه صنعتی به شمار می رود، لذا آگاهی از کیفیت یخچال صنعتی دست دوم در هنگام خرید آن باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

یخچال صنعتی دست دوم اغلب دارای ظاهری زیبا نیستند، بنابراین این گونه از یخچال ها برای مکان هایی که یخچال در معرض دید مشتری ها قرار دارند توصیه نمی شود. برای خرید یخچال صنعتی دست دوم می توان از سایت های خرید و فروش آنلاین، و یا همچنین مراجعه حضوری به اماکن فروش اقلام دست دوم اقدام کرد.

شماره تماس

شماره تماس

یخچال صنعتی قیمت

قیمت یخچال صنعتی بسته به سایز و کیفیت اجزای مختلف آن می تواند متغیر باشد. استفاده از استیل های عایق برای فضای داخلی و بیرونی یخچال صنعتی از فاکتورهای اثر گذار در قیمت این نوع از یخچال ها می باشد. میزان مصرف برق و انرژی یخچال صنعتی از دیگر فاکتورهای موثر در هزینه یخچال است.

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت یخچال صنعتی سایز یخچال می باشد، به گونه ای که هرچه گنجایش یخچال بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. به علاوه، به این دلیل که این نوع از یخچال ها باید به صورت شبانه روزی کار کنند، کیفیت موتور و کمپرسور آن ها از مهمترین فاکتورهای اثر گذار در قیمت یخچال صنعتی است.

در نهایت می توان گفت که بازه دمایی یخچال نیز می تواند قیمت یخچال صنعتی را متغیر کند. در حالت کلی قیمت یخچال صنعتی بسته به نوع (ایستاده و خوابیده) و بهره گیری از تکنولوژی پرده هوا می تواند بیشتر نیز باشد.

نکته پایانی

یخچال صنعتی به یخچال هایی گفته می شود که در سایز ها و طرح های مختلف به منظور استفاده در فروشگاه های مواد غذایی و آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. یخچال های صنعتی از منظر تکنولوژی در توزیع هوا به دو دسته بدون درب و درب دار تقسیم بندی می شوند.

همچنین، یخچال های صنعتی به دو دسته ی اصلی ایستاده و خوابیده تقسیم بندی می شوند که هر کدام از این نوع یخچال ها برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. یخچال صنعتی می تواند در اصناف مختلف استفاده گردد.

نوع فعالیتی که برای آن از یخچال صنعتی بهره برداری می شود ارتباط مستقیمی با انتخاب این نوع یخچال دارد. انتخاب نادرست یخچال صنعتی برای حرفه ای خاص ممکن است موجب صدمات جبران ناپذیری به حرفه مورد نظر گردد.

 

یخچال صنعتی چیست؟

یخچال صنعتی در واقع به دستگاهی گفته می شود که با استفاده از مکانیسم تجهیزات برودتی فضایی را از نظر دمایی تا جایی سرد نگه می دارد که مواد فاسد شدنی ماندگاری هر چه بیشتر در عین حفظ تازگی داشته باشند.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

انواع یخچال صنعتی کدام است؟

یخچال کبابی ، یخچال کبابی دو در ، یخچال ایستاده صنعتی تک در ، یخچال ایستاده صنعتی دو در ، یخچال ویترینی تک در ، یخچال ویترینی دو در، یخچال قصابی تک در ، یخچال قصابی دو در و یخچال زیر گریل استیل

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

یخچال صنعتی چه تفاوتی با انواع دیگر یخچال ها دارد؟

از نظر استراکچر همه یخچالهای صنعتی شبیه هم هستند و تفاوت اصلی آنها مربوط به سیستم برودتی، اپراتور، مدل و قدرت کمپرسور دستگاه می باشد. برای خرید یخچال صنعتی ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت آرلو

میز چک اوت

میز چک اوت

قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!