یخچال ویترینی

یخچال ویترینی
_

Title Element

_

یخچالهای ویترینی افقی

یخچال ویترینی افقی یک نوع پر کاربرد این یخچال هاست که در آن دستگاهی تعبیه شده که نقش دفع گرمای مخزن را برعهده دارد و این قابلیت موجب سالم نگهداشتن مواد غذایی، داروها و سایر خوراکی های خراب شدنی می شود.

در شرایط کنونی طراحی و شکل ظاهری یخچال های صنعتی و فروشگاهی از نظر نوع قرار گرفتن محصولات، نور پردازی و امکانات تجهیزاتی که دارد برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. هر چه یخچال فریزرها مدرن تر باشند مصرف کنندگان را بیشتر به سمت خود جلب می کنند.

کیفیت و استانداردهای یخچال ویترینی هم بسیار مهم است هر چه یخچال موتور قوی تر و کم مصرف تری داشته باشد بیشتر مورد تقاضای صاحبان مشاغل قرار می گیرد و موجب جلب رضایت آنها می شود.

وجود یخچال های ویترینی جدید در ابعاد و ظرفیت های متفاوت کار انتخاب را دشوار می کند اما صاحبان مشاغل باید دقت داشته باشند که این یخچال ها در عین ظاهر شکیل و زیبایی که دارند ویژگی های فنی مناسبی داشته باشند و خواسته های آنها را برای حفظ مواد غذایی بر آورده سازند.

موضوع کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی مهم ترین اصل در انتخاب یخچال ویترینی است. گاهی ناگزیر به پرداخت هزینه های بیشتر برای خرید یخچال هستید اما در مقابل این یخچال های با کیفیت تا سالها ماندگاری دارند و هزینه های تعمیر و سرویس های پی در پی را نخواهند داشت.

شماره تماس

شماره تماس

یخچالهای ویترینی کوچک

یخچال ویترینی همان یخچالی است که در بدو ورود به یک فروشگاه مواد غذایی قابل روئیت است. یخچال ویترینی علاوه بر اینکه مواد غذایی موجود در خود را خنک نگه می دارد، به دلیل زیبایی و قابلیت نمایش مناسب اجناس داخل خود، مورد توجه بسیاری از فروشگاه ها از جمله، هایپرمارکت، سوپرمارکت، قصابی، شیرینی فروشی، کافه و رستوران ها قرار گرفته است.

یخچال ویترینی کوچک به دلیل ابعاد کوچکی که دارند، برای فروشگاه ها و مغازه های مواد غذایی کوچک بسیار مناسب هستند.

در قنادی ها برای نمایش انواع کیک ها و شیرینی ها، در قصابی ها برای نمایش و نگهداری گوشت و همچنین در کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها برای نمایش مواد غذایی سرد و گرم، یخچال ویترینی بهترین گزینه است.

ابعاد یخچال ویترینی کوچک در حد 1 الی 2 متر می باشد، و بنابراین برای فضای کوچک بسیار مناسب است. یکی از مهمترین ویژگی این نوع از یخچال ها وزن کم آن ها است.

بنابراین به راحتی برای تغییر دکوراسیون قابل جابجایی هستند. یکی دیگر از مزیت های یخچال ویترینی، به صرفه بودن از لحاظ مصرف انرژی می باشد.

تمیزکاری مداوم و روزانه یخچال های ویترینی یکی از معضل های بزرگ پرسنل یک فروشگاه هستند که به دلیل کوچک بودن این نوع از یخچال ها، این معضل تا حدود زیادی حل شده است.

 

یخچال ویترینی

یخچال ویترینی

بیشتر بخوانیم : دکوراسیون مغازه

 

یخچالهای ویترینی خوابیده

یخچال ویترینی خوابیده یکی از انواع مختلف یخچال های ویترینی است که بسته به نوع دکوراسیون و چینش فروشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از ویژگی های بارز این یخچال های ویترینی نمایش مناسب اجناس داخل یخچال است. مشتریان در فروشگاه های مواد غذایی، هنگامی که در محیط فروشگاه قدم می زنند، به راحتی می توانند محصولات داخل این نوع از یخچال ها را دیده و محصول خود را انتخاب کنند.

یخچال ویترینی خوابیده بدون درب یکی از پر طرفدار ترین یخچال های ویترینی به شمار می آیدکه اغلب در فروشگاه های مواد غذایی و هایپرمارکت مورد استفاده قرار می گیرند.

در این یخچال ها، به دلیل استفاده از تکنولوژی پرده هوا، مانعی بین چشم خریداران و محصولات داخل یخچال وجود نداشته، و بنابراین خریداران می توانند به راحتی محصول را انتخاب کنند.

از طرفی دیگر یخچال های ویترینی خوابیده را می توان به راحتی جابجا کرد و به همین دلیل در تغییر دکوراسیون داخل فروشگاه مواد غذایی، مانعی به حساب نمی آیند.

 

شماره تماس

شماره تماس

یخچالهای ویترینی بستنی

یخچال ویترینی برای کاربردهای فراوانی طراحی می شوند. یکی از مهمترین و پر کاربردترین اماکنی که از یخچال های ویترینی استفاده می کنند کافه ها و بستنی فروشی ها هستند.

یخچال ویترینی بستنی باید از لحاظ توزیع یکنواخت انرژی بسیار توانمند باشند، زیرا اگر به هر دلیلی برودت به یک نقطه خاص از این یخچال ها نرسد، در کمتر از چند دقیقه بستنی آب شده و فروشگاه متحمل ضرر مالی می شود.

به علاوه، یخچال ویترینی بستنی باید به گونه ای باشد که کیفیت بستنی را از لحاظ سفتی و نرمی و همچنین از لحاظ طعم تغییر ندهد.

یخچال ویترینی بستنی باید به نوعی طراحی شود که فضای مناسب و شبکه بندی اصولی برای جایگیری باکس های بستنی را داشته باشد.

علاوه بر این، عایق بندی داخلی و بدنه خارجی یخچال ویترینی بستنی باید از بهترین مواد اولیه عایق بندی بهره داشته و با استفاده از بهترین تکنولوژی های تزریق مواد اولیه عایق بندی ساخته شود.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه نیلرام :

هایپرمارکت مارلیک
هایپرمارکت کبیر
سوپرمارکت اسکان

انواع یخچال های ویترینی

 1. یخچال های پشت بسته
 2. یخچال سوپر مارکتی
 3. یخچال سوپر مارکتی دو طرفه
 4. یخچال ویترینی
 5. یخچال های پشت بسته

این نوع یخچال ها برای نگهداری مواد پروتئینی در قصابی ها مناسب است زیرا انتقال سرمایش و برودت به دلیل کاربرد فن در دستگاه به طور طبیعی تامین می شود و موجب خشکی و سیاه شدن گوشت نمی شود.

این یخچال ها با دارا بودن استراکچری قوی بدون ایجاد مشکل لاشه های گوشت را تازه و سالم نگه می دارد. در بدنه این یخچال ها از ورقه های استیل استفاده شده است که از زنگ زدگی جلوگیری می کند. یخچال های ویترینی به دو صورت مگنتی یا قفل دار طراحی می شود که بستگی به نیاز مشتریان دارد.

شیشه های این یخچال ها به صورت دو جداره یا سه جداره هستند و در جلوگیری از هدر رفتن انرژی برودتی دستگاه از بخش های شیشه ای بسیار خوب عمل می کنند.

این یخچال ها نسبت به انواع دیگر تفاوت های زیادی دارند از جمله اینکه قدرت آنها در نگهداری محصولات با دمای مناسب خیلی بیشتر است.

فضای داخلی این یخچال ها زیادتر است و اجناس بیشتری را در خود جای می دهد.در واقع کارکرد اصلی یخچال های فروشگاهی انتقال هوای گرم به بیرون از مکان ذخیره سازی مواد و محصولات غذایی و کاهش حرارت داخل یخچال است.

اغلب یخچال های ویترینی حالت فریزری ندارند بلکه تنها یک محیط سرمایشی مطلوب برای مواد خوراکی فاسد شدنی را با حجم داخلی زیاد و قدرت بالا فراهم می کنند.

 

یخچال ویترینی

یخچال ویترینی

مزیت استفاده از یخچال های ویترینی

 • به دلیل اینورتردار بودن موتور کم مصرف و به صرفه است
 • به ایزولاسیون پلی اورتان مجهز است
 • برق مصرفی آن 220 ولت خانگی است
 • به دلیل چرخ دار بودن حمل و نقل آن آسان است
 • در مدل های متنوع و با ظرفیت های مختلف ساخته می شود
 • از بهترین قطعات در ساختار آن استفاده می شود
 • قابلیت شستشوی آسان
 • قابلیت تنظیم دما
 • بهره گیری از فناوری های روز جهانی
 • قدرتمندی بالا در تولید برودت
 • قابل استفاده در نقاط جغرافیایی متفاوت با دمای گوناگون
 • دربهایی با شیشه دو جداره
 • به گردش در آوردن سرمایش یکنواخت
 • جلوگیری از سکون انرژی
 • کمترین میزان مصرف برق، بازدهی و طول عمر بالا
 • گارانتی و پشتیبانی مناسب
 • تولید به صورت آنالوگ و دیجیتالی با قابلیت سفارشی سازی
 • مجهز به سیستم کندانسور
 • دارای استانداردهای معتبر جهانی
 • بازدهی و قدرت بالای دستگاه
 • جذابیت ظاهری منحصر بفرد
 • سیستم هوشمند کمپرسور داخلی برای پیشگیری از حرارت زیاد مدار و توقف کامل عملکرد یخچال
 • دارای عایق با فوم تزریقی پلی اورتان
 • مجهز به ضربه گیر از جنس pvc
 • بازده بالای انرژی  با افزایش قدرت
 • قابلیت تولید با طرح ظاهری طرح های تبلیغاتی
 • کارکرد بی صدا و هزینه های پایین نگهداری

 

شماره تماس

شماره تماس

یخچال ویترینی در دسته یخچال های فروشگاهی قرار می گیرد با این تفاوت که فضای داخلی آن برای بهره وری و کارایی بیشتر طبقه بندی می شود در ساخت این یخچال ها می توان از طبقات شیشه ای و یا ورقه های فلزی استفاده کرد.

این یخچال ها در انواع سوپر مارکت های بزرگ و کوچک، هایپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی کاربرد دارد.

جالب است بدانید که یخچال ویترینی مصرف انرژی پایین تری نسبت به یخچالهای پرده هوا دارد اما برای فضاهای بزرگ فروشگاهی بهتر است برای دسترسی بهتر به محصولات از یخچال پرده هوا استفاده کرد.

این یخچال ها علاوه بر سهولت دسترسی، جذابیت ظاهری زیادی برای خرید دارند که در یخچال های ویترینی این ویژگی کمرنگ تر است.

یخچال های پرده هوا به صورت کاملا مکانیزه و بر طبق تکنولوژی های روز دنیا ساخته می شود.یخچال ویترینی برای نمایش مواد غذایی کارایی خوبی نشان داده است و در ساخت آن معمولا از ورقه های استیل و ورقه های رنگی با طرح های گوناگون استفاده می کنند. از مدل بدون موتور این یخچال ها می توان برای نگهداری شیرینی خشک استفاده کرد.

برای تعیین نوع یخچال فروشگاهی برای واحد صنفی با متراژهای مختلف بهتر است پیش از هرکاری با کارشناسان فروش مشورت کنید تا مناسب ترین یخچال را متناسب با نوع کاربری و مواد غذایی که قرار است در یخچال نگهداری شود به شما پیشنهاد کنند.

یخچال ویترینی

یخچال ویترینی

بیشتر بخوانیم : قفسه فروشگاهی

یخچال ویترینی چه کارایی دارد؟

امروزه استقبال مردم از هایپر مارکتها و سوپر مارکتهای مجهز و بزرگ به دلیل تجهیزات پیشرفته و امکان خرید سریع و آسان روز به روز بیشتر می شود. یخچال ویترینی یکی از ملزومات اصلی این سبک فروشگاههاست که در بهتر دیده شدن اجناس و بالا رفتن فروش تاثیر زیادی دارد.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

انواع یخچال های ویترینی کدام است؟

 1. یخچال های پشت بسته
 2. یخچال سوپر مارکتی
 3. یخچال سوپر مارکتی دو طرفه
 4. یخچال ویترینی
 5. یخچال های پشت بسته

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

یخچال ویترینی افقی چه نوع یخچالی است؟

یخچال ویترینی افقی یک نوع پر کاربرد این یخچال هاست که در آن دستگاهی تعبیه شده که نقش دفع گرمای مخزن را برعهده دارد و این قابلیت موجب سالم نگه داشتن مواد غذایی، داروها و سایر خوراکی های خراب شدنی می شود.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت آرلو

میز چک اوت

میز چک اوت

یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!