یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا
_

Title Element

_

در ادامه خواهیم خواند:

همه چی در مورد یخچال پرده هوا

انواع یخچال پرده هوا فروشگاهی

بهترین یخچال پرده هوا

 

شماره تماس

شماره تماس

معرفی کارکردهای یخچال پرده هوا

جالب است بدانید که در این مدل از یخچال ها گردش هوای سیستم از طریق فن هایی مکش می شود و این گردش هوای اجباری از اپراتور سرد خانه عبور کرده و از دهانه فن به بیرون منتقل می شود.

بار دیگر همین هوا به وسیله فن جمع آوری شده و از اپراتور می گذرد و این مسیر بارها تکرار می شود. از این سبک یخچالها معمولا برای حفاظت از محصولاتی مانند مرغ، گوشت، سوسیس و کالباس، انواع لبنیات و نوشیدنی و…. استفاده می شود.

یخچال های ویترینی و یخچال های رو باز فروشگاهی بدون در از محبوب ترین نوع یخچال ها در هر سوپر مارکت و فروشگاهی هستند چرا که دسترسی به محصولات داخل آنها بسیار ساده است و نیازی به باز و بسته کردن در توسط مشتریان نیست.

مکانیزم عملکرد این یخچال های بدون در این گونه است که از طریق منافذ موجود زیر طبقات، لایه ای از هوا در فضای بیرونی ایجاد می شود و دمای داخل یخچال در کمتر از 1 دقیقه به میزان استانداردی می رسد و در نتیجه مواد خوراکی داخل یخچال به خوبی حفظ می شود.

به مرور زمان و به ثبات رسیدن دما، مانع قفل شدن انرژی شده و باعث می شود سرمایش همچنان گردش داشته باشد و هوای داخل محفظه یخچال به طور پیوسته مطبوع بماند.

همه چی در مورد یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا به یخچالی گفته می شود که از تکنولوژی پرده هوا یا تهویه برای خنک نگه داشتن داخل یخچال و همچنین ایجاد حایل بین داخل و بیرون یخچال استفاده می کند. این تکنولوژی با برقراری لایه یا پرده ای از هوا در جلوی یخچال، مانع برون رفت هوای خنک از یخچال و ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال می شود.

یخچال پرده هوا یا بدون درب، امروزه به شدت مورد توجه فروشگاه های مواد غذایی و هایپرمارکت ها قرار گرفته است؛ زیرا علاوه بر زیبایی که به محیط فروشگاه می دهند، این امکان را برای خریداران فراهم می کنند که بتوانند به راحتی اجناس داخل فروشگاه را از نزدیک دیده و با آگاهی کامل انتخاب کنند.

در کنار مزیت های گفته شده برای یخچال پرده هوا، تعدادی این یخچال را مقرون به صرفه نمی دانند، زیرا بدلیل نداشتن درب، این یخچال نیازمند این است که به صورت تمام وقت کار کند، که علاوه بر اتلاف بیش از حد انرژی، باعث کاهش طول عمر موتور یخچال می شوند.

با این حال به دلیل استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در تزریق مواد اولیه عایق کاری و همچنین استفاده از موتورهای قوی، این مشکل تا حدودی رفع شده است. خریداران این نوع از یخچال ها همواره دغدغه هایی در هنگام خرید دارند که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره شده است:

• تفاوت دمای محیط بیرون و داخل یخچال پرده هوا: اختلاف بین دمای هوای بیرون و داخل یخچال نباید شدید باشد، به این معنی که نباید کولر و یا بخاری در نزدیکی آن قرار گیرد.

• برفک در یخچال پرده هوا: یخچال پرده هوا نیز مانند سایر یخچال ها برفک خواهد داشت، که با توجه به خروجی آب این برفک قابل از بین رفتن است.

• این یخچال ها برای مناطق با چه آب و هوایی مناسب هستند: برای تمامی مناطق با آب و هوای مختلف، از معتدل گرفته تا سرد و گرم مناسب می باشند و محدودیت در این باره ندارند.

 

یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا

 

بیشتر بخوانیم : قفسه فروشگاهی

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arlo Group (@arlogroup)

 

شماره تماس

شماره تماس

نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه طراحی آرلو :

هایپرمارکت کبیر
سوپرمارکت اسکان
هایپرمارکت مارلیک

انواع یخچال پرده هوا فروشگاهی

یخچال های پرده هوا یا روباز فروشگاهی با توجه به محل قرارگیری موتور به دو نوع موتور سرخود و موتور خانه مرکزی دسته بندی می شود. با توجه به نیاز فروشگاه و ظرفیت آن و همچنین نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی نوع یخچال انتخاب می شود.

یخچال روباز با موتور سرخود

در این مدل یخچال ها موتور پشت یخچال یا داخل آن نصب می شود. به همین دلیل این یخچالها اغلب از اندازه های کوچک ساخته می شوند و فضای داخلی کمی دارند. مزیت این یخچال ها مصرف پایین انرژی و سهولت در جابجایی است. از سوی دیگر کم بودن فضای داخلی یخچال به دلیل وجود کمپرسور و کندانسور از عیوب این نوع یخچال هاست.

یخچال های روباز با موتور خانه مرکزی

این سبک از یخچال ها به دلیل فضای بزرگ و مناسب برای نگهداری مواد غذایی و همچنین شیک بودن شان بسیار مورد توجه صاحبان کسب و کار فروشگاهی قرار دارد. قیمت این یخچال ها با توجه به کندانسور، کمپرسور و ابهپراتور بکار رفته خیلی متفاوت است. برای انتخاب این یخچال ها باید نکاتی را در نظر بگیرید:

  • قطعاتی که در بدنه و موتورخانه بکارفته مرغوب و با کیفیت باشد
  • فضای داخلی موتور خانه شرایط مطلوبی داشته باشد
  • قطعات و تجهیزات بکار رفته در یخچال متناسب با شرایط محیط، اندازه اپراتور و نوع مصرف محیط باشد
  • دما در بخش های مختلف یخچال حالت ثابت داشته باشد.
یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا

 

بیشتر بخوانیم : دکوراسیون مغازه

 

شماره تماس

شماره تماس

هنگامی که برای خرید یخچال پرده هوا اقدام می کنید باید به این موضوع که پایه های آن از نوع ثابت است یا متحرک توجه داشته باشید. در ضمن دقت کنید که چرخ های محصول مقاومت لازم در برابر جابجایی را دارد یا خیر.

پوشش بدنه یخچال نیز از اصول مهم برای تشخیص کیفیت یخچال پرده هوا است. ممکن است پوشش بدنه یخچال از نوع استیل ، الکترو استاتیک و… باشد و عایق بکار رفته در آن از نوع عایق پلی اورتان باشد که بهترین نوع این پوشش هاست.

در یخچال پرده هوا باید گردش هوای سرد مناسبی بین طبقات و بخش های مختلف یخچال برقرار باشد. در این گونه یخچالها اغلب از نمایشگر دیجیتال و ترمومتر با قابلیت برنامه ریزی تشکیل شده است.

بهتر است در انتخاب یخچال پرده هوا انواعی را انتخاب کنید که سازگار با محیط زیست هستند و از کمپرسورهایی با مشخصات فنی غیر آلاینده ساخته شده اند.یخچال پرده هوا مانند هر وسیله برودتی دیگری نیاز به سرویس و تعمیرات دارد.

برای شارژ گاز یخچال، سرویس و تعویض روغن کمپرسور باید حتما از کارشناسان و متخصصان یخچال روباز کمک بگیرید تا به سیستم فنی این دستگاهها آگاهی کاملی داشته باشند.

ویژگی های منحصر بفرد یخچال پرده هوا باعث علاقه مندی فروشگاه های زنجیره ای و دایرکنندگان هایپر مارکتها به این سبک از یخچال های تکنولوژی نسل جدید شده است. مزیت بارزی که باعث سهولت در چیدن اجناس و تسریع انتقال اجناس به فروشگاه می شود و با داشتن فضای زیاد داخلی انواع گسترده ای از لبنیات، سوسیس و کالباس، گوشت و مرغ و نوشیدنی های مختلف و… در این فضا قابل طبقه بندی هستند.

بر اساس تجربیات آماری مشخص شده است اغلب مشتریان هایپر مارکت در ایران تمایل دارند از فروشگاه هایی خرید کنند که در آن از امکانات و تجهیزات مدرن استفاده شده است. چنین فضایی علاوه بر امکان خرید سریع و آسان، لذت تجربه محیطی شیک و مدرن را برای آن ها به وجود می آورد.

در این یخچالها بدون نیاز به باز و بسته کردن در، همه اجناس و خوراکی های داخل یخچال به وضوح مشاهده می شود و به واسطه همین تجهیزات ساده با وجود یخچال پرده هوا درصد فروش هر فروشگاهی روزانه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.این یخچال ها همگام با تکنولوژی های روز دنیا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و در طول زمان موجب کاهش بسیاری از هزینه ها خواهد شد.

یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا

 

شماره تماس

شماره تماس

بهترین یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا نیز مانند انواع یخچال ها پارامترهایی برای رسیدن به بهترین کیفیت را خواهد داشت. در حالت کلی می توان گفت که بهترین یخچال پرده هوا به دو فاکتور طول عمر موتور و یکنواختی در توزیع برودت در فضای یخچال بستگی دارد.

یخچال های پرده هوا به دلیل استفاده از تکنولوژی پرده هوا و همچنین نداشتن درب، همواره در حال کار کردن هستند که این امر ممکن است منجر به کاهش طول عمر موتور یخچال شود. بنابراین، نوع موتور و مدل آن در رسیدن به بهترین کیفیت بسیار حایز اهمیت می باشد.

عایق بندی مناسب و استفاده از بهترین جنس از مواد اولیه در ساخت عایق های یخچال های پرده هوا و همچنین استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در تزریق مواد اولیه در عایق بندی، می تواند در توزیع یکنواخت سرما در تمام فضای یخچال حیاتی باشد.

نکته پایانی

یخچال پرده هوا از جدیدترین نوع از یخچال های فروشگاهی است که اخیرا به دلیل پیشرفت تکنولوژی و همچنین تقاضای خریداران برای یخچال های کاربردی تر، به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند. استفاده از تکنولوژی پرده هوا یا تهویه منجر به تولید یخچال های فروشگاهی بدون درب شده است که نه تنها باعث زیباتر شدن محیط فروشگاه شده اند، بلکه کار را برای خریداران نیز راحت کرده است.

اتلاف انرژی در یخچال های پرده هوا همواره یکی از مباحث چالش برانگیز بر علیه این نوع از یخچال های پیشرفته بوده است. پیشرفت در تکنولوژی ساخت عایق بندی مناسب و همچنین استفاده از موتورهای بهینه، این مساله را نیز برای خریداران حل می نماید.

در حالت کلی می توان گفت که خرید یخچال های پرده هوا برای فروشگاه های لوکس همانند هایپرمارکت های بزرگ به شدت توصیه می شود. زیرا با استفاده از این نوع از یخچال های پرده هوا، به خصوص یخچال های خوابیده و روباز، خریداران می توانند محصولات را به راحتی دیده و اقدام به خرید آن ها کنند.

در نهایت می توان گفت که بهترین انتخاب در یخچال پرده هوا کاملا به نوع فروشگاه وابسته است به گونه ای که در درجه اول باید بیشترین بازده را برای فروشگاه از لحاظ بازگشت سرمایه داشته باشد.

یخچال فریزرهای فروشگاهی به چند دسته تقسیم می شوند؟

در یک دسته بندی کلی یخچال فریزرهای فروشگاهی در دو نوع یخچال پرده هوا و یخچال معمولی دسته بندی می شود.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

کارکرد یخچال پرده هوا به چه صورت است؟

مکانیزم عملکرد این یخچال های بدون در این گونه است که  از طریق منافذ موجود زیر طبقات، لایه ای از هوا در فضای بیرونی ایجاد می شود و دمای داخل یخچال در کمتر از 1 دقیقه به میزان استانداردی می رسد و در نتیجه مواد خوراکی داخل یخچال به خوبی حفظ می شود.

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

یخچال های پرده هوا به چند دسته تقسیم می شوند؟

یخچال روباز با موتور سرخود و یخچال های روباز با موتور خانه مرکزی

لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت آرلو

میز چک اوت

میز چک اوت

یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی
لطفا به اين مطلب امتياز دهيد

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!